Červen 2010

Double Picty

27. června 2010 v 17:39 | Lady*Citrus |  Gallery
http://ladycitrus.blog.cz/
http://ladycitrus.blog.cz/
zrdjhttp://ladycitrus.blog.cz/http://ladycitrus.blog.cz/
http://ladycitrus.blog.cz/
http://ladycitrus.blog.cz/

NO TĚ PIC!!!, já mám na nástěnce ještě Vánoce?!

27. června 2010 v 13:23 | Lady*Citrus

 No, to snad neni možný, oni už byli Velikonoce, už bylo i druhé pololetí, uběhlo celé jaro, začalo léto a já mám ještě Vánoce na nástěnce... No to se snad může stát jenom mě...

No asi hold nejsem normální, tam mám nápisem jak k*áva velkym napsáno MERY X-MAS  a u toho mám nandaný Vánoční ozdoby a řetězi... OOOOOMMMMMMMMGGGGGGGG xd


To je hrozný, všchni (skoro všichni) jsou někde u Moře... jedna kámoška je V Chorvatsku, druhá kámoška je ve vietnamu, Weili. je v Itálii a pojedu možná jen na Slovensko, ale tam moře jaksi nejni....

http://ladycitrus.blog.cz/
S láskou Lady*Citrus

Bleskovka 4/10

27. června 2010 v 12:46 | Lady*Citrus
Pořádí bleskovky: 4)
Téma Bleskovky: Celebrity
Cena: 10 dní reklamy na mém blogu
Stav:

Bleskovka:
○ Ahoj
○ Hele, že jsou ty celebrity vždycky strašně vyretušovaný.... XD
○ Všiml/a sis, že skoro každá celebrita má nějaký zdravotní potíže?
○ Je jich málo, co jim sláva nestoupne do hlavy vid
○ Víš, kdo to je Karel Gott?
○ V jakém roce zemřel Petr Muk?
○ Kdy máš ty narozky?
○ Tak to je všechno.... XD Tak pápá... =)

Bleskovka 3/10

26. června 2010 v 10:19 | Lady*Citrus
Tak tu máme třetí...xd A zapoměla jsem říct, co bude odměnou a bude to 10 dní reklamy na mém blogu... =) No co, 10 bleskovek 10 dní. =)

Stav:

Bleskovka:

Ahoj, jak jde život?
Co kluci/holky?
Už ses někdy opakovaně zdravil/a s popelářem? (A.S.A)
Já jo, věříš mi? XD
○ Tak dobře, povim proč.. Ne, to by bylo moc zdlouhavý
Ale upozorňuju, že popelář nikdo z mojí rodiny nejni, ani já
Hele, to už máme sedmou, tak něco pořádnýho: Hraješ kulečník?
To je poslední.. Tak si vyber: Červené prase nebo růžový pes

Bleskovka 2/10

20. června 2010 v 16:54 | Lady*Citrus
Tak tu máme druhou...xd

Stav:


Bleskovka:

○ Jste na někoho naštvaný?
○ Na jaký téma je tvuj blog?
○ Tvoje nejoblíběnější Komunikační sistém
○ KOlik máš blogů?
○ Máš fb? A na kolik procent seš opilý? Já jsem Rudolícá... xd
○ Co kluci z tvojí třídy?
○ Hmm, tak to bude pro teď vše.. xd

Bleskovka 1/10 - Beru jen prvního

20. června 2010 v 16:21 | Lady*Citrus
Pravdila: Blesokvek bude celkem deset, ale jen tenhle den, tak si u Vás budu dělat šárky,kdo o vyplní jako první... Tak tadyk to máme:

○ jedeš na tábor?
○ Víš co to znamená WTF (já jo)
○ Věříš, že nvm co sem už dát?
○ Ani jsme se nepozdravili, tak zdravim =)
○ Líbí se ti mobil Samsung corby? A jaká barva?
○ Už jste někdy dali článek do tém týdne?
○ Znáte Avatar?
○ Taky máš na něco chuť jako já? Asi si dám ... Ne nedám Jo dám
○ Máš rád/a Obaly na sešity?
○ Tak koneeeeec. papa
○ ♥♫«╬◘•☼ > napište na to něco... došly mi otázky... xd

Alergie - Hnusný zabiják radování se z léta

19. června 2010 v 10:47 | Lady*Citrus
Přes 2 miliony lidí v naší republice trpí nějakou formou alergie. A ani já nejsem vyjímkou. Poprvé se u mě objevila alergie asi v 10ti letech, byla to alergie na peří. Postupně se mi zjistilo, že mám alergii i na kočičí chlupy. Jenže doktror nikdy nemůže všechny látky napíchat do vaší ruky a tak se něco taky poznat nemusí a postupem času na to přijdete sami. Zjistila jsem, že mám i alergii  na prach, slunce, některé druhy vůní, to ještě nevím jaké a na pyli.

ALERGIE
 Většina z nás si pod tímto pojmem představí kýchání, svědění a ucpání nosu (sennou rýmou), svědění a zarudnutí očí (zánět spojivek), ekzém, kopřívky, kašel, dušnost, hvízdání (astma). To jsou nejčastější projevy alergických onemocnění.

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na neškodné látky v okolním prostředí.

ALERGEN
Alergen je látka, která vyvolává alergickou reakci. V podstatě to může být jakákoliv látka, která je schopná vyvolat imunitní odpověď. Alergeny podle výskytu můžeme rozdělit na venkovní a domácí. Další nehomogenní skupinou jsou potravinové alergeny, zvířecí jedy, chemikálie a léky. Venkovní alergeny jsou např. pyly, některé plísně atd. Domací alergeny jsou na příklad roztoči, domácí zvířata, švábi. Ještě existuje alergeny potravinové nebo lékové, hmyzí atd.

Dandelion - deviantart.com

Zase jeden pěknej obrázek

13. června 2010 v 17:01 | Lady*Citrus |  Gallery
gfhsghk

Můj příběh... trapný!!!!

13. června 2010 v 15:06 | Lady*Citrus |  Píšu

,,Krása, ten dům je boží.'' Řekla jsem si, když jsem viděla dům, který mi věnoval dědeček,než umřel. Byl sice trochu zaprášený a měl vybledlou barvu, ale chtělo to jen trochu omést pavučiny a byl jako nový. Okamžitě jsem vtrhla dovnitř a strnula jsem úžasem - Vevnitř to bylo ještě víc fantastičtější než zvenku, byli tam
krásné velké lustry nádherná velká pohodlná sedačka. Koberce byli, jako by je právě někdo vyčistil, zdálo se, že vše bude, jako ve snu. Šla jsem si lehnout a okamžitě jsem usnula. Zdál se mi divný sen, přišel
nějaký chlap, vypadal jako že je hodně rozzlobený
a sháněl mojeho dědu, ale ten je přece po smrti. Z mého lehkého spánku mě vyrušilo šramocení dole v kuchyni. Neopovážila jsem se tam dolu jít podívat a lehla jsem si zpátky do postele, chvíli mi trvalo, než jsem usnula, ale nakonec se to podařilo. ''Trrrrrrrrrrrrrrr Trrrrrrrrr'' opakovala jsem po budíku který zvonil dědovi vždy v 9 ráno, aby stihl dojet pro mléko. To byla jedna další moje povinnost - jezdit každé ráno pro mléko k panu Lebedovi. Pan Lebeda tam ale nebyl a přišel mě přivítat pohledný mladík v kovbojské klobouku. ''Co si přejete madam?'' Zeptal se mě a já ze sebe nebyla schopna vydat ani hlásku. ,,Ehm, přála -
bych - si - mléko.''
,,Hned to bude madam. '' Řekl a mrkl na mě jeho tmavě hnědým okem. ''Panebože, on je úžasný.'' Pomyslela jsem si. ,,Tady je to mléko.'' Ehm, jo -děkuju p, totiž…. '' Alex, Alex Lebeda mladší.'' ,,No, - tak děkuji -Alexy.'' Řekla jsem kokentě a odkráčela jsem tak ladně, jak by to do mě nikdo nikdy neřekl.
Přišla jsem domů a mlíko nalila Pundovi, dědův pes, kerému bylo snad STO let, už ani neviděl, ale měla jsem ho ráda, díval se na mě tím svým pohledem a choulil se m i k nohám…
Řekla jsem si, jestli pak ho někdo venčí, rozhodně tak nevypadal, tak sem ho vzala na procházku k jezeru. ,,Ahoj'' Položil mi někdo ruku na rameno. Kupodivu jsem se ani nelekla, protože jsem věděla, čí to by hlas. ,,Alexy?'' Dostala jsem ze sebe nějakým záhadným způobem jeho jméno. ,,Ahoj, říkal jsem si, jestli byste se se mnou nechtěla projet na lodi o jezeru, je to opravdu krásné. ,,Krásné to ale nyblo, bylo to přenádherné, taková romantika, to bych si ohla přát leda ve snu, zdálo se mi, jako by tohle byl jeden velký sen, ale nebyl, byla to skutečnost

Čínský horoskop - Vepř (2007,1995)

13. června 2010 v 14:56 | Lady*Citrus
Vepř (2007,1995)

Ten, jenž komunikuje.

Charakteristika: zásadový, upřímný, loajální, milující, čestný, družný, citlivý i smyslný, velkorysý i přízemní, nejistý a nesoutěživý.

Rada pro vepře: Chop se iniciativy. Postupuj aktivně vpřed. Vyrovnej se obratně s úkoly svého života.

Odvaha a schopnost obětovat se patří k Vepři. Je velmi čestný a statečný. Má rytířský charakter, je galantní a úslužný. Nesnaží se nikoho podvést. Ale nevěřme jeho zdánlivé slabosti. Vepř je jenom mírumilovný. Má málo přátel, ale jsou to přátelé na celý život. Těžce se seznamuje s cizími lidmi, ale svým nepříliš početným přátelům je věrný po celý život a neopustí je ani v nouzi.

Není příliš výmluvný, ale zato je velmi zvědavý, dobře informovaný a rád čte. Bývá výbušný, ale přesto nemá rád hádky a snaží se vyhnout konfliktům. Ke svým milovaným a přátelům se Vepř chová mile a pozorně, ačkoli jeho rodinné záležitosti nejsou vždy nejrůžovější.

První etapa života bývá celkem klidná. V průběhu druhé a třetí etapy mohou vzniknout různé problémy v partnerském životě, ale skromný a jemný Vepř se nikdy nespoléhá na cizí pomoc, sám hledá řešení.

Mezi své přátele počítá Zajíce, se kterým je schopen vyhnout se problémům a Ovci, která však dokáže zneužít jeho dobroty. Kamarádí se i s Krysou, Tygrem, Buvolem, Drakem, Kohoutem, Psem, Vepřem a Koněm.Koho nemusí mít blízko sebe, to je Had, na kterém se může stát závislý a Opice.

Čínský horoskop - Pes (2006,1994)

13. června 2010 v 14:53 | Lady*Citrus
PES (2006,1994)

Ten, jenž motivuje život svůj i životy druhých.

Charakteristika: důvěryhodný, ušlechtilý, skromný, věrný, důvěřivý, introvertní, moralizující, tvrdohlavý, starostlivý, cynický, odvážný, skromný, loajální a úspěšný.

Rada pro psa: Ke svému životu přistupuj bezstarostně a s humorem. Máš sílu i odvahu se vyrovnat se vším, co ti přijde do cesty.

Pes je věrný, čestný, vzbuzuje důvěru, protože je schopen uchovat tajemství. Dokáže být však také egoistický, excentrický a pěkně tvrdohlavý. Bývá neklidný, vždy ve střehu a nikdy neodpočívá. Bývá pesimista, který od života nic nečeká. Odvážně vystupuje proti jakékoli nespravedlnosti. Je skeptik, ale má schopnost kritiky, smysl pro humor a síla intelektu ho chrání před povrchností.

Pes se nesnaží získat bohatství, ale chudý není. Může být emocionálně chladný a nespolečenský. Na mnoho záležitostí se dívá kriticky, vyniká ostrým a výmluvným jazykem. Ví, za co bojovat a vždy hájí spravedlnost. Co začne, to dokončí a obvykle v soutěži vyhrává. Druzí si Psa velmi váží. Má šlechetnou duši a netouží po kořisti. Ať žije na ulici nebo v blahobytu, obejde se Pes bez materiálního pohodlí.

V citové oblasti bývá tolerantní, věrný a čestný. V průběhu svého života mívá milostné potíže díky své nestálosti a věčnému neklidu. Jinak má smysl pro povinnost, druzí se na něho mohou spolehnout. Nerad se zpovídá a nerad zpovídá druhé.

Tři fáze života Psa probíhají většinou ve znaku nestálosti. Neklidné dětství, nelehké mládí, zralý věk s příchodem skepse, způsobené neúspěchem v práci, stáří, které bude naplněné lítostí nad neuskutečněnými sny. Pes narozený ve dne se vyznačuje větším klidem než ten, který se narodil v noci. Je vždy na stráži s nastraženýma ušima, bude štěkat a neuklidní se do té doby, dokud se narušitel nevzdálí. Takový je psí život.

Jeho přítelem se stává Kůň, se kterým je šťastný a po jehož boku může zachraňovat velké věci, ale ztrácí svoji nezávislost. S Tygrem může prožít velká dobrodružství a společně bojovat proti nespravedlnosti. Se Zajícem může získat klid. Rozumí si také s Krysou, Hadem, Opicí, Psem, Vepřem, Kohoutem a Buvolem. Raději si nevšímá Draka, který je pro něho příliš tvrdý a Ovce, protože nedokáže vydržet její věčné rozmary.

Čínský horoskop - Kohout (2005, 1993)

13. června 2010 v 14:50 | Lady*Citrus
 KOHOUT (2005, 1993)

Ten, jenž učí a dává rady.

Charateristika: věrný, ctižádostivý, přesný, kritický, vychloubačný, nedůvěřivý, odvážný, oblíbený, živý, zábavný i konzervativní, nadšený, stylový.

Rada: Nelpi na povrchních a překonaných zásadách. Hledej skryté smysly záležitostí. Nech se vést hlubokým přesvědčením své víry.

Kohout je přemýšlivý a tolerantní. Miluje svoji práci a je jí oddaný. Kohouti se snaží splnit své povinnosti, i ty, které plnit nemusejí. Dokáže je rozčílit nezdar. Někteří Kohouti bývají excentričtí a vzdálení druhým. Kohout vždy věří ve svou práci a svou pravdu. Většinou pravdu mívá. Kohouti často žijí sami a jsou velice uzavření. Ačkoli na druhé působí rozhodným dojmem, jsou plaší. Plány, kterých mají spoustu, realizují zřídka. Rád sní a představuje si sám sebe jako hrdinu, ale vyhovuje mu domácí prostředí a teplé pokoje. Má sklony pouštět se do velkých finančních operací, při nichž může všechno ztratit a zbankrotovat. Kohout často svého partnera zklame, neboť realita bývá odlišná od jeho krásného snu.

Kohout zažívá vítězství i pády během všech tří etap života- jak v oblasti financí, tak v oblasti lásky. Jeho cesta vede od chudoby k bohatství, od ideální lásky až k úplně opačným projevům. Stáří mívá většinou šťastné.

Dva Kohouti jsou schopni udělat si ze života nesnesitelné peklo. Jejich přáteli a společníky pro život mohou být Buvol, který je rodinný typ a konzervativec, Had, se kterým může filozofovat a Drak. Rozumí si také s Krysou, Koněm, Kohoutem, Vepřem, Psem a Zajícem, který však špatně snáší Kohoutovo fanfarónství. Komu se raději vyhýbají, je Tygr, Opice a Ovce.

Čínský horoskop - Opice (2004, 1992)

13. června 2010 v 14:48 | Lady*Citrus
OPICE (2004, 1992)

Ta, jenž analyzuje, hodnotí a vidí.

Charakteristika: veselá, domýšlivá, dětinská, upovídaná, vtipná, nadšená, vynalézavá, domýšlivá, všestranná, nevěrná, nepravdivá, nedůvěryhodná, vášnivá i ohromující.

Rada pro opici: Těš se na báječná řešení svých problémů nebo na neočekávané navrácení něčeho, co bylo ztraceno. Důvěřuj přitom svému vnitřnímu hlasu, který tě bude bezpečně vést.

Opice jsou velmi nespolehlivé a mají v sobě mnoho protikladů. Má nejztřeštěnější povahu ze všech. Bývá často středem společnosti a zábavy, má smysl pro humor. Často má něco "za lubem". Dokáže si dokonce dělat legraci z Draka, který je nejmocnější, trpělivý a obratný. Opici neovlivní ani přitažlivost Tygra, kterému se také směje.

Jsou chytré, obratné, vynalézavé i originální. Snadno a lehce řeší i ty nejsložitější případy. Jsou schopny se uplatnit kdekoli. Mají snahu vždy vše dokázat okamžitě. Pravdou je, že i ta nejmenší překážka jim dokáže zkazit náladu a zničit jejich plány. Dokáže se dostat z jakékoli situace. Od přírody je nezávislá. Přes občasné drobné finanční problémy se jí vede dobře.

V lásce však štěstí mnohdy nenachází. Je vášnivá, dokáže se rychle zamilovat, ale brzy ji cit opouští a Opice zase hledá novou lásku. Její vztahy mají nestálý charakter. Mnohé Opice mohou dobýt svět a získat slávu, jestliže se jim do toho nikdo neplete.

První životní etapa Opice bývá šťastná. Druhá bouřlivá a její plány se často bortí. Třetí etapa živote je klidná, ale výhledově jí hrozí osamocené stáří. Dost často se odvrací od své rodiny.

Jejich přáteli a společníky pro život mohou být Drak, kterému přinese svoji lstivost a využije jeho moci a Krysa, kterou okouzlí a ta bude Opici milovat celý život. Hodí se k nim i Zajíc, Ovce, Buvol, Pes, Kůň a jiná Opice. Komu se mají raději zdaleka vyhnout, je Had, Vepř, Kohout a Tygr, kterému se Opice vysmívá a přitom udělá lépe, když se mu vyhne.

Čínský horoskop - Koza (2003, 1991)

13. června 2010 v 14:46 | Lady*Citrus
Ta, jež je nezávislá a poznala sebe sama.

Charakteristika: láskyplná, vkusná, laskavá, inteligentní, atraktivní, obětavá, nesebevědomá, nepřesná, nevychovaná, nespokojená, nezodpovědná, jemná a umělecky nadaná.

Rada: Buď připravena. Nenech se vést. Spolehni se na to, že ti tvůj vnitřní hlas řekne, kdy a kde máš něco udělat.

Koza je elegantní, umělecky nadaná a obdivuje přírodu. Na první pohled je úspěšnější než ostatní, ale často si neví rady se životem, protože dokáže být melancholická a má sklony k pesimismu. Je nerozhodná a má problémy s přijetím vlastního rozhodnutí. Její nekázeň a časté pozdní příchody kamkoli ji dělají i nesnesitelnou. Chybí jí zodpovědnost.

Má ráda svojí práci. Bývá dobrá a slavná. Je schopna tvořivé činnosti, ráda se dělí s ostatními. Naneštěstí se někdy dělí i o to, co jí nepatří. Peněz má obvykle dost, oceňuje pohodlí a dobrosrdečnost. Má vybraný vkus. Může být dobrým odborníkem, úspěšně může vykonávat práci, která je spojena s řemeslným a uměleckým mistrovstvím. Koza je chytrá, ale nikdy nehraje první housle, což je pro ni lepší. Koza podléhá srdečním problémům, její život je často bouřlivý.

Druhá etapa života kozy se většinou týká jejích citů, ale je spokojenější než první a poslední. Na dobré louce, bez materiálního nedostatku, starostí a s rádci může mít koza úspěch a prožít všechny tři etapy života spokojeně a šťastně.

Přítelem a kamarádem se jí stává Zajíc, Vepř a Kůň, se kterými její život může dobře dopadnout, pokud jí dokáží zajistit pohodlí. Ráda je ve společnosti Tygra, Draka, Opice, Hada a jiné Kozy. Raději se vyhýbá Buvolovi, který ji však jako jediný ze všech bere takovou jaká je, Psovi, jejichž vztah jak v lásce, tak v práci je odsouzen ke krachu, z důvodu setkání pesimistů, Kohoutovi a Kryse.

Čínský horoskop - Kůň (2002, 1990)

13. června 2010 v 14:44 | Lady*Citrus
Ten, jenž kráčí beze strachu.

Charakteristika: veselý, výmluvný, zábavný, nadaný, nelítostný, nezávislý, nepoddajný, popudlivý, reprezentativní, silný, vášnivý, oblíbený i dovedný.

Rada: Tvé záležitosti často upadají nejprve do zmatku a teprve pak dostávají konkrétní podobu.

Kůň bývá druhými oblíben. Je reprezentativní, má dobré vystupování, umí se oblékat. Patří k němu veselý charakter, je chytrý, vnímavý a někdy moc mluví. Umí vydělat peníze. Je talentovaný mnoha směry. Dokáže být sebevědomý a zná svou cenu. Do všeho, co se ho týká, vkládá maximum síly a vášně, výjimkou jsou občas služební povinnosti. Kůň má rád zábavu a touží být v centru dění. Kůň má krev, která dokáže často vřít, často vybuchuje, a proto také často ztrácí to, co získal.

Kůň v brzkém mládí opouští svou rodinu a začne žít sám za sebe. Pokud si vytvoří vlastní rodinu, stává se její hlavou, což mu samozřejmě vyhovuje. Kůň - muž není lhostejný k ženám, je schopen na všechno zapomenout, když jsou zasaženy jeho city. Kůň je ochráncem rodiny, pokud jím není, rodinné štěstí se bortí jako domeček z karet. Kvůli lásce může však hodit vše za hlavu. Jeho vášeň je tak velká, že zapomíná na ostatní.

Kůň je individualista, horlivý pracovník, obratný v zacházení s penězi, dobrý finančních. Naneštěstí se rychle pro něco nadchne, ale brzy ho nadšení opustí. Potřebuje být neustále středem pozornosti.

První a druhá fáze života Koně bývá nepokojná. V mládí může Kůň opustit rodinu, a to se neobejde bez potíží. V citové oblastí bývá jeho života také bouřlivý. Třetí, závěrečná etapa, probíhá často ve znamení klidu a míru. Jednou za 60 let se rodí Ohnivý Kůň. Tento kůň může mnohé příznivé vlohy proměnit v nepříznivé. Ohnivý je kůň i rok Ohnivého Koně. Ti, kteří se narodili v roce Ohnivého Koně, mají podobné vlastnosti jako Kůň, ovšem jejich vlastnosti jsou posílené- ať už pozitivně či negativně. Ohnivý kůň je zároveň pracovitější a obratnější, ale bývá i větší egoista. Jeho výrazný temperament se může ukázat, když se vášnivě zamiluje.

Mezi své nejbližší přátele přijímá Tygra, Psa a Ovci, se kterou překoná různé životní překážky. Rád se vídává s Drakem, Hadem, Opicí, Kohoutem, Vepřem a Koněm. Nemusí se stýkat a kamarádit s Krysou, Buvolem a Zajícem.

Čínský horoskop - Had (2013, 2001)

13. června 2010 v 14:41 | Lady*Citrus
HAD (2013, 2001)

Ten, jenž tvoří, motivuje a cestuje.

Charakteristika: moudrý, šťastný, vzdělaný, klidný, vlastnický, šetřivý, proměnlivý, filozofický, inteligentní, líný, pružný, otevřený, bystrý, extravagantní.

Rada: Soustřeď se na svůj cíl a vydej se bez obav na cestu.

Had je složitý, nemluvný a zároveň od narození obdařený moudrostí. Had není upovídaný, má spíš sklony k hlubokému rozjímání a přemýšlení. Je inteligentní a má i velmi dobrou intuici. Všechno mu jde od ruky, vede se mu dobře. Někdy dokáže být lakomý, egoistický a pěkný ješita. Mnohokrát zlomí nad něčím hůl, nevěří názorům druhých, raději spoléhá jen sám na sebe. Dokáže být rozhodný a cílevědomý a silně prožívá úspěch i neúspěch. Nemá rád prohry a ačkoli je klidný, rozhoduje se rychle. Všechno dokáže obrátit vzhůru nohama jen proto, aby dosáhl svého cíle. Je však špatný hráč.

Had obvykle vyniká duševní i fyzickou krásou, ale při jeho určité lehkomyslnosti to vede k problémům v rodinném životě. V lásce si Had sám vybírá partnera. Je žárlivý, dokonce i když partnera už nemiluje. Od svého partnera vyžaduje absolutní věrnost a oddanost. Zdá se být klidný, avšak ve skutečnosti je pěkně vášnivý.

Had může vykonávat jakoukoli práci, i když je spojená s riskováním, dokonce i v těch případech, kdy je zapotřebí pracovat velmi tvrdě a pilně. Přesto je Had svým založením spíše lenivý.

První dvě období života Hada bývají celkem klidná. V poslední části života se může projevit jeho sentimentální a vášnivý charakter i jeho chuť pouštět se do různých dobrodružství. To může narušit spokojené a klidné stáří. Vše záleží na tom, zda se Had narodil v létě nebo v zimě, v noci nebo ve dne, a také na tom, jaká byla v tom okamžiku teplota. Had má rád teplo, bojí se zimy a nepohody. Bude tedy šťastnější, jestliže se narodil za horka v tropech než za chladného zimního dne. Osud Hada je závislý na počasí natolik, že pokud se narodil v den, kdy byla bouře, bude se bát a mít pocit nebezpečí po celý život.

Mezi nejbližší kamarády a přátele se dostává Buvol a Kohout, jejichž boj má blahodárný vliv pro obě strany. Také má rád společnost Krysy, Zajíce, Psa, Draka, Hada, Koně a Ovce. Zdaleka se vyhne Tygrovi, který by ho zničil, Vepři, kterému by se moc dobře v blízkosti Hada nevedlo a Opici.

Čínský horoskop - Drak (2010, 2000)

13. června 2010 v 14:40 | Lady*Citrus
DRAK (2010, 2000)

Ten, jenž transformuje.

Charakteristika: okázalý, rozhodný, tvůrčí, nadšený, zdravý, úspěšný, sentimentální, nezávislý, elegantní, vznětlivý, tvrdohlavý, nespokojený, neústupný.

Rada: Tvé záležitosti se pohnout z místa vždy po dokonalém a důkladném přehodnocení či nápravě. Pak zase všechno kvete a roste.

Drak se těší výbornému zdraví, je energický, tvrdý a úporný. Je otevřený a ryzí jako zlato, není schopen povrchnosti, falše, a dokonce ani sebemenší diplomacie. Na Draka je možné se spolehnout, je čestný, rozhodný i citlivý. Vyznačuje se silnou vůlí, je otevřený a jeho názor je opravdu vždy podložen. Je šikovný, nerad si půjčuje peníze a nemá rád "dlouhé řeči". Je přepečlivý, od ostatních vyžaduje hodně, ale dává jim daleko více. Na jeho názor se každý může spolehnout.

Často dovoluje druhým, aby nad ním měli navrch, ale nikdy ne na dlouho. Vyhraje, neboť je rozený vítěz. Je často milován, ale sám miluje jen zřídka. Z nešťastné lásky se dokáže rychle vzpamatovat. Draci se žení a vdávají v mládí, nebo vůbec ne. Okolí je velmi miluje.

Drak může mít obtíže v první fázi života, protože mnoho vyžaduje od svých blízkých. Jeho temperament poslouží jako příčina mnoha problémů ve druhé fázi života. Drak může být často obklopen nedorozuměním, ale většinou jím budou lidé nadšeni a budou ho poslouchat. Má složitý charakter, nezřídka se trápí nespokojeností, ale bude šťasten v poslední fázi života, která mu přinese vše, co si přeje.

Mezi jeho nejlepší přátele patří Krysa, která vydrží všechno, Tygr, spojení s ním mu však mnoho klidu nepřinese, Opice ho obohatí svou lstivostí a Kohout. Pobývá také rád s Hadem, Koněm, Buvolem, Ovcí, Zajícem, Vepřem a Drakem. Nerad má ve své blízkosti Psa, který je na něho až moc velký pesimista.

Čínský horoskop - Zajíc (2011, 1999)

13. června 2010 v 14:37 | Lady*Citrus
ZAJÍC (2011, 1999)

Ten, jenž spojuje protiklady.

Charakteristika: opatrný, chytrý, družný, přátelský, citlivý, ambiciózní, bázlivý i riskující, jemný, staromódní a častokrát hypochondr.

Rada pro zajíce: Rozhoduj se srdcem. Postupuj láskyplně a dbej na společné a spojující.

Zajíc bývá talentovaný, čestný, dobrosrdečný, zdrženlivý, silně individuální. Je šťastlivec. Má dobrý vkus, vzbuzuje u druhých důvěru a někdy dokáže být melancholický. Ostatní ho mají většinou rádi a jsou jím nadšeni. Má rád společnost a společnost má ráda jeho. Po materiální stránce se dokáže vždy dobře zabezpečit. Válka a hlad se ho dotýkají jen tehdy, když trpí sám. Může "plakat" z malicherného důvodu, ale rychle se uklidní. Někdy rád "kuje pikle", ale vždy si zachová takt a není zlý. Nemá pocit zodpovědnosti ke své rodině, příbuzným ani dětem.

Téměř nikdy se nerozčiluje, má vynikající pracovní schopnosti a je zodpovědný. Dokáže být pečlivý až pedantský. Nepouští se do ničeho, pokud si pořádně nepromyslí všechna pro i proti. Může se z něho stát výborný herec, ale hraje jen výjimečně, je příliš konzervativní. Je velmi dobrý spekulant a dokáže odhadnout velmi výhodné obchody. Dokáže být aktivním podnikatelem. Může být právníkem, advokátem i notářem, může se stát dobrým diplomatem, ale pouze v případě, že se riziko nestane základem jeho života.

Zajíc bude mít klidný život ve všech třech životních etapách- pod jednou podmínkou: nesmí se stát účastníkem výjimečných situací či dramatických událostí. Války, revoluce, katastrofy- to není jeho doména, nelíbí se mu být protivníkem.

Nejbližšími přáteli se mu stávají- Ovce, u které dokáže ocenit umělecké nadání, Vepř, který je pečlivý a Pes. Rád pobývá ve společnosti Krysy, Zajíce, který se ho však neobává, Kohouta, u kterého ho občas překvapí výstřednost, Opice, Draka, Buvola, Tygra a Hada. Nerozumí si s Koněm, kterého ani moc nevyhledává.

Čínský horoskop - Tygr (2010, 1997)

13. června 2010 v 14:35 | Lady*Citrus
TYGR (2010, 1997)

Ten, jenž filosofuje a je mudrcem.

Charakteristika: přitažlivý, šťastný, poctivý, svobodomyslný, velkorysý, vášnivý, rychlý, domýšlivý, unáhlený, neukázněný, nepoddajný.

Rada pro tygra: Jdi do sebe, abys přišel na to, co skutečně chceš. Nenech se nikým ovlivnit. Sbírej síly, než se odvážíš vkročit do něčeho nového.

Tygr- silný a krásný a přesto citlivý se sklony k rozumování a hlubokomyslnosti. Umí se často hádat a chybí mu disciplína. Dokáže si získat úctu a přirozený respekt, ale často se dostane do konfliktu s nadřízenými. Nerad je z něčeho obviňován a nemá rád povinnosti, ostatní nutí k tomu, aby ho poslouchali. Občas neřeší problémy nejlépe, a nebo na správná řešení přichází později. Tygr je silný a vážený pro svou odvahu. Miluje všechny riskantní činnosti. Tygr se nikdy přímo nezajímá o peníze, přesto jich může hodně vydělat. Je to hrdina, hlubokomyslný a schopný projevit silnou lásku, ale protože je velmi vášnivý, málokdy bývá šťastný v lásce a v životě vůbec. Chuť riskovat zatáhne Tygra do stálé hry s vlastním osudem.

První fáze jeho života bývá klidná a bez obtíží, druhá vášnivá a bouřlivá. Musí řešit různé problémy- finanční, osobní, manželské i rodinné. Pokud je vyřeší, třetí fáze je pak většinou naplněna klidem a spokojeností.

Vše závisí na tom, zda se Tygr narodil ve dne nebo v noci. Tygr, který se narodil po východu Slunce, zejména kolem poledne, prožívá velmi dobrodružný život. Je vášnivý, prudký a podlehne mnoha nástrahám a dostane se tak do nebezpečí. Ten, který se narodil v noci, hlavně kolem půlnoci neprožívá tolik dobrodružství. Ať se narodil ve dne nebo v noci, nemůže počítat s klidným životem.

Jeho kamarádem a blízkým přítelem je Kůň a Drak, kteří mu přinesou sílu a ostražitost a Pes, jenž mu bude stát vždy po boku. Má rád ve svém okolí i Krysu, Buvola, Vepře, Zajíce, Tygra, ale pokud jsou v domě Tygři dva, jeden z nich musí pryč, nebo Ovci. Straní se Hada, který ho nikdy nepochopí, Kohouta a Opice.

Čínský horoskop - Buvol (2009, 1998)

13. června 2010 v 14:32 | Lady*Citrus
BUVOL (2009, 1998)

Ten, jenž završuje a započíná.

Charakteristika: Samotářský, silný, hrdý i rezervovaný, umí tvrdě pracovat, je originální, výmluvný, trpělivý, přísný, rozvážný, žárlivý i srdečný. Má originální nápady a krásný dar důvěry. Rozčílí se málokdy, ale pokud se tak stane, je jeho vztek až cholerický. Nedrážděte proto jinak klidného buvola.

Rada pro buvola: Uvědom si, že jsi tady doma. Zaujmi své místo na tomto světě. Sám uvidíš, jak živě se všechno bude vyvíjet, jak se tvým záležitostem bude dařit.

Dokážeš se cítit nabitý energií a být zajedno se sebou i se světem. Buď všechno běží samo od sebe tak, jak sis to přál, nebo se nenecháš možnými rušivými faktory vyvést z míry. Těš se z každého dne, dopřej své duši klid a plně si vychutnej ten rajský pocit. Není radno se mu svěřovat s nějakými spory či problémy, protože jich dokáže zneužít a pak být i nebezpečný. Je tvrdohlavý a nestrpí, aby se něco nedokončilo. Je to rozený "šéf". Jemu vyhovuje svobodné zaměstnání- práce na volné noze. Obvykle toho moc nenamluví, ale když mu o něco jde, dokáže pronášet dlouhé proslovy. Je obdarován vynikajícími řemeslnými a fyzickými schopnostmi. Jeho cílem je žít každou minutu tak, jako by byla poslední.

Zdrojem Buvola je mysl ostrá a tichá jako dýka, s níž je připraven rozetnout každou pohodlnou lež, každou uspávající polopravdu a každý strojený, idylický popis našich životů.

Mysl je zcela zavázaná poznat sebe samu. Někdy Buvol odhalí věci, kterým je zatěžko se postavit nebo vyslechne názor, který se nedá strávit. Jakmile k něčemu takovému dojde, dokáže být velmi náladový. Pokud podlehne své náladovosti, je najednou neustále hladový a trvale nenaplněný. Pak neví, co chce. Nerozumí svému hladu a hledá možnost pro své uspokojení.

V dětství a mládí většinou neprožije nic zvláštního. Ve druhé etapě života se mohou objevit manželské problémy, jelikož Buvol není romantik a dost často se změnit nechce. Ve třetí etapě života se mohou objevit určité potíže, ale podaří-li se mu je překonat, pak jeho stáří je poklidné a spokojené.

Ideálními společníky pro společný život s Buvolem je Had, který dokáže být i nevěrný, ale má dost rozumu, aby Buvola neopustil, Kohout, kterému dovolí, aby vedle něho vynikal a Krysa, která pokud se do Buvola zamiluje, je mu již věrná celý život. Buvol si také rozumí s Drakem, Psem, Zajícem, Tygrem, Opicí, kterou bývá často okouzlený, Vepřem a jiným Buvolem. Ten, kdo se k němu nehodí, a komu se má zdaleka vyhnout, je Ovce a Kůň.